Prosím, nežádejte mne o přidání Vašich stránek mezi odkazy. Sám pravidelně procházím internet a trávím tím poměrně dost času. Vím, že existuje spousta webů a vím dost pravděpodobně i o tom Vašem. To, že zde na něj neuvádím odkaz, nemusí být známkou toho, že bych jej nepovažoval za kvalitní, ale prostě se jen zabývá lehce odlišnými tématy, než jaké zajímají mne. Tato stránka je totiž v první řadě mým soukromým rozcestníkem, který používám každý den tehdy, když chci zkontrolovat, zda na těchto webech nepřibylo něco nového. Jiné weby sleduji s menší pravidelností a přestože se na ně třeba občas též dívám, v mých odkazech nebudou. Jinými slovy, nekladu si za cíl, aby se Kobylky staly rozcestníkem na všechny weby, které mají něco společného s vláčky. Ostatně, co si budem povídat, Kobylky o těch vláčkách až tolik nejsou a asi ani nikdy nebudou. Na závěr tedy ještě jednou - nežádejte po mně přidání Vašich stránek do odkazů, ani vzájemnou výměnu ikonek. Neudělám to. Pokud si budete chtít přidat na svůj web mou ikonu, nebráním Vám v tom, ale ani Vás o to nebudu nikdy žádat. Děkuji za pochopení a akceptaci.


S. H. I. M. I. L. A. N. D. - život jednoho amatérského kolejiště
http://www.shimiland.info/
Kolejiště pana Shimanského možná není největší, možná se nedrží vždy a všude skutečných norem, ale je jednoduše nádherné.

Houmrovy vlaky ve velikosti H0
http://www.houmrovyvlaky.wz.cz/
Houmrovy stránky jsou známou učebnicí postupů. Houmr přehledně a trpělivě dokumentuje svou precizní tvorbu a znalost jeho stránek by měla patřit k základní výbavě všech modelářů.

MOJETT - moje pokusy o železniční modely ve velikosti TT
http://www.mojett.cz/
Na webu kolega srozumitelně představuje postupy pro opracování polotovarů modelů, jejich barvení, patinu, aplikaci doplňků a vše dokumentuje přehlednými fotografiemi.

RADYME - Moduly 1:160
http://radyme.websnadno.cz
Radek prolamuje zažité bariéry a nám ostatním nezbývá, než s ním zkoušet držet krok. Tempo stavby i kadence aktualizací je více než slušná a je i na co koukat.

MNITKA
http://mnitka.webnode.cz/
Kdo umí, umí. Na tomto webu je radost listovat, protože vše, co na něm je, vypadá skvěle.

KŽM Slovácko
http://vlacky.netintra.cz/
Takhle to dopadá, když se několik šikovných pánů dá dohromady a tvoří společně. Aktualizace rychle přibývají a výsledky jsou skvělé.

Modelové království Žďár
http://www.mkzdar.cz/
Jediné obří kolejiště v ČR, veřejnosti přístupné, které je děláno opravdu modelově a je krásné. Důkaz, že i takovéhle projekty jdou zvládnout, pokud se dělají s citem.

Výrobci

Model Scene
http://www.model-scene.com
Špičkový český výrobce krajinných doplňků k modelové železnici. Stromy MS patří k tomu nejlepšímu, co lze na trhu vidět, stejně kvalitní jsou i travní foliáže, laserem vyřezávané ploty z balzy a další doplňky.

Polák Model
http://www.polakmodel.com
Český výrobce parádních krajinných doplňků, jako jsou foliáže, travní porosty, štěrky nejrůznějších hrubostí, olistění stromů a několika dalších druhů doplňků.

Neaktivní odkazy
Stránky se slavnou minulostí, kde se však již nic nového neděje.

Domácí modulovka
http://domacimodulovka.cz/
Další stránkou, u níž netrpělivě čekám na aktualizace, je Domácí modulovka v měřítku N kolegy Dana.

VLAKY TT - stavba malého kolejiště TT
http://vlakytt.cz/
PaMi nebojácně zkouší všemožné nové materiály a výsledky své práce s nimi dokumentuje na svém webu. Část stránek věnována i TT modulům dle Zababovské normy.

KUBICKÁ PARABOLA - stránky o malé i velké železnici
http://kubickaparabola.wz.cz/
Na stránkách kolegy Lubomíra je pro mne nejzajímavější stavba budov, ale i kolegova krajinotvorba je úžasná.

LOKÁLKA TT - Stranky věnované stavbě kolejiště ve velikosti TT
http://www.lokalkatt.estranky.cz/
Stránky kolegy Jardy na první pohled zaujmou čistou a profesionální prací s materiálem.

Meine N Welt
http://meine-n-welt.de/
Pan Alfred Bernschneider si téměř vše vyrábí zcela sám z různých materiálů, aniž by investoval byť jediný cent (nebo čím se to teď v Reichu platí) do prefabrikovaných stavebnic.


Moje ikona:

kobylky.plivnik.cz hosted on www.plivnik.cz © konopaslik 2008